پیام دبیر علمی کنگره

پیام دبیر علمی کنگره

 

از آخرین نشستی که در تهران برگزار شد،  پیشرفتهای بسیاری را در زمینه نارسایی قلب شاهد بوده ایم. از جمله دستاوردهایی که در دوسال اخیر شاهد آنها بوده ایم میتوان به مواردی چون افزایش طول عمر توسط داروهای جدید، درک بهتر ساز و کارهای بنیانی دخیل در پیشرفت نارسایی قلب، روشهای تشخیصی پیچیده تر و رویکردی چند جانبه نسبت به مدیریت درمان اشاره کرد. می دانیم هنوز با مشکلات زیادی روبه رو هستیم و باید مسیر حرکت را از گزینه های پیش رو انتخاب کنیم.

حتی باید قدم فراتر گذاشته و با دید گسترده تری به مسئله نگاه کنیم، به باورهای خود به دیده تردید بنگریم، یافته های جدیدمان را با همدیگر ترکیب کرده، و برای تحت پوشش قرار دادن تمام جنبه های این بیماری، رویکرد و برنامه مدیریتی بهتری را در دستور کار خود قرار دهیم.

موضوع اقتصاد نیز از عوامل مهم است. همزمان با معرفی ابزارهای تکنیکی پیشرفته تر فشار مالی بیماری نارسایی قلب نیز به صورت تصاعدی افزایش پیدا میکند، به ویژه با در نظر گرفتن دیگر مخارج بیماری از جمله نیاز به بستری مکرر،هزینه دارو، از دست دادن شغل و استرس روانی که به بیمار و خانواده تحمیل می شود.

در طی نشست های گذشته همواره هدف ما این بوده که به این مسائل بپردازیم، نظرات کارشناسان را در این رابطه جویا شویم و راه حل هایی عملی و کاربردی برای برخی از مشکلات نام برده  پیدا کنیم. همچنین تلاش ما بر این بوده تا بستری مناسب برای تبادل تجربه  بین نمایندگان بین المللی و شرکت کنندگان کنگره ایجاد کنیم. صمیمانه امیدوارم که با کمک میهمانان وهمکاران در طی پنجمین نشست به این اهداف و حتی فرا تر از آنها دست پیدا کنیم.

مشتاقانه منتظر دیدار شما در اردیبهشت ماه آینده هستم.

دکتربابک شریف کاشانی

دبیر علمی کنگره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وردپرس توسط بیگ تم